Wskazówki dotyczące utraty wagi

Chcesz szybciej schudnąć i zastanawiasz się, jaki jest do tego najlepszy sport? A może chcesz wiedzieć, jaki jest najlepszy sport, aby spalić tłuszcz, zwłaszcza wokół brzucha?

Najlepszym sportem do schudnięcia jest aktywność fizyczna, dzięki której można poprawić swoje wyniki sportowe i pomóc w spalaniu tłuszczu. Możesz za chwilę przeczytać, który to sport. Jeśli zajrzysz na Znane Leki to znajdziesz tam wiele odpowiednich suplementów na utratę wagi.

Tego właśnie dowiesz się w tym artykule:

 • Które sporty są dobre do spalania tłuszczu (i dlaczego te sporty są tak skuteczne)?
 • Z jaką nową formą treningu można poradzić sobie z utrzymującym się tłuszczem brzusznym
 • Darmowe ćwiczenia i harmonogram utraty wagi w domu
 • Dlaczego bieganie nie jest odpowiednim sportem do spalania tłuszczu?
 • Dobre wskazówki dotyczące odchudzania przy uprawianiu sportu i zdrowym odżywianiu się
 • Najzdrowszy sposób na przyspieszenie metabolizmu
 • I wiele, wiele więcej…

Zachowaj utratę wagi dzięki sportowi i zdrowemu odżywianiu

Utrata wagi to nie tylko kwestia pozostania zmotywowanym i mniejszego jedzenia. Jeśli chcesz spalić tłuszcz w szybki i zdrowy sposób, to zdrowe jedzenie i sport, który przemawia do Ciebie na pewno nie powinno zabraknąć w twoich tygodniowych zajęciach.

Badania pokazują, że proces chudnięcia w dużej mierze zależy od diety, ale nie należy również lekceważyć dobrego harmonogramu treningowego.

Badanie z 2019 roku sugeruje nawet, że ćwiczenia fizyczne są ważniejsze niż same diety, aby utrzymać zdrową wagę (źródło).

Ćwiczenie przy odchudzaniu może pomóc z dwóch różnych powodów:

 • Po pierwsze, spalanie tłuszczu jest lepiej stymulowane, niż gdybyś tylko zwracał uwagę na swoją dietę.
 • Po drugie, zabawą jest uprawianie sportu, który lubisz i masz motywację.
 • Poprzez ćwiczenia i zdrowe odżywianie można zmniejszyć lub nawet zapobiec efektowi jojo po diecie. Oczywiście można też schudnąć bez ćwiczeń, ale niepotrzebnie utrudniasz sobie to.
 • Po utracie wagi i chęci utrzymania zdrowej wagi na zawsze, nie powinno zabraknąć sportu w codziennym życiu.

Ponieważ nawet po przybraniu odpowiedniej wagi, trzeba nadal aktywnie ćwiczyć. Wszelki nadmiar kalorii, który zyskasz jedząc za dużo, musi zostać jakoś spalony.

Idealny sport dla uzyskania ciasnego brzucha

Bieganie lub jogging są często uważane za skuteczne w odchudzaniu i spalaniu tłuszczu.

Jednak w praktyce okazuje się to rozczarowujące. Jeśli chcesz być szczuplejszy, to większa wytrzymałość nie jest na twoją korzyść” – mówi dr William Roberts, lekarz na Uniwersytecie Minnesoty i były prezes American College of Sports Medicine (źródło).

Jednak każdego dnia widzisz setki ludzi z dobrymi intencjami, którzy zakładają swoje sportowe buty i dmuchają w dół ulicy, słuchając aplikacji Evy do biegania. Poleganie tylko na bieganiu i joggingu nie jest najlepszym sposobem na utratę wagi, ponieważ spala stosunkowo niewiele kalorii na czas, który tam inwestujesz”, powiedziała fizjoterapeutka i dietetyczka Rachelle Pojednic i była badaczka w Instytucie Medycyny Stylów Życia na Harvardzie Szkoły Medycznej.

Chociaż bieganie z pewnością ma swoje zalety zdrowotne (takie jak poprawa jakości snu i zdrowia serca (źródło, źródło), istnieją lepsze sporty do wyboru, jeśli ostatecznym celem jest utrata wagi lub uzyskanie lepszej figury.

Poza korzyściami dla zdrowia, bieganie może być również tylko zabawą. Więc jeśli lubisz biegać, biegnij za drzwiami.

Jeśli chcesz mieć atrakcyjną i seksowną sylwetkę o większej masie mięśniowej i dobrych proporcjach, jaki sport polecają naukowcy?

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT)!

Trening interwałowy o dużej intensywności jest jednym z najlepszych sportów do spalania tłuszczu i uzyskania ciaśniejszego brzucha.

HIIT to forma treningu, w której na przemian intensywne interwały aktywności sportowej z krótkimi okresami odpoczynku. HIIT stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej (dlatego tłuszcz brzuszny jest również uwzględniany) poprzez (tymczasowe) zwiększenie metabolizmu, nawet po zakończeniu treningu (źródło, źródło).