Pozbyć się tłuszczu za pomocą Chudego Plastra!

Pozbyć się tłuszczu za pomocą Chudego Plastra!Chcesz pozbyć się tego upartego tłuszczu? Nie podobają ci się twoje miłosne rączki? (Naprawdę powinny być nazywane uchwytami nienawiści, żeby być szczerym). Zmęczony ludźmi, którzy mówią ci, że rozwiązaniem jest po prostu ćwiczyć i jeść, prawda? Bo jak, kto ma na to czas? Poza tym, makaron jest pyszny.

Cóż, mam dla ciebie nowiny! Naukowcy opracowali plastry na skórę, aby stopić twój niechciany tłuszcz! I przez „opracowany” rozumiem testowany na myszach z pozytywnym wynikiem, więc nie anuluj jeszcze swojego członkostwa w siłowni.

Ten naszywka lecznicza potrafiła przekształcić niepożądany biały tłuszcz w brązowy u myszy otyłych. Dlaczego to jest dobre? Cóż, brązowy tłuszcz jest łatwiejszy do rozbicia.

Mamy dwa różne rodzaje tłuszczu w naszym organizmie: biały tłuszcz i brązowy tłuszcz. Podczas gdy biały tłuszcz jest trudny do pozbycia się, tłuszcz brunatny może być spalany w celu wytworzenia ciepła, gdy jest zimny (to jest to, co używasz głównie jako paliwo, gdy masz dreszcze).

Dzieci mają dużo brązowego tłuszczu, który chroni je przed zimnem. Więc kiedy tracisz swój „tłuszcz dziecka” w miarę wzrostu, tracisz głównie brązowy tłuszcz. Co prawdopodobnie wydawało się o wiele łatwiejsze do przesunięcia w tym czasie niż te 5 kilogramów, które przypadkowo włożyłeś, gdy przed egzaminami jadłeś w stresie.

Ok, więc dlaczego nie rozwiązaliśmy już problemu otyłości zamieniając biały tłuszcz na brązowy i nie wrzuciliśmy kogoś na chwilę do zamrażarki, żeby mógł zrzucić te kilogramy? Cóż a) to prawdopodobnie nie jest super etyczne… lub niekoniecznie skuteczne, i b) te kilka zabiegów, które już istnieją, są dość inwazyjne i mają pewne paskudne skutki uboczne. Ta nowa łatka jednak wydaje się unikać tych problemów.

Łata dostarcza lek w nanocząsteczkach z wielu małych igieł. Jest to stosunkowo bezbolesny proces, jak przyklejenie odrobiny rzepu na skórze. Nanocząsteczki zawierają lek w miarę jego dostarczania, a następnie stopniowo się rozpadają. Dzięki temu lek może być uwalniany w bardziej „trwały sposób”, aby bezpośrednio skierować go na miejscową tkankę tłuszczową, zamiast szybko rozprzestrzeniać się po całym organizmie, jak w przypadku normalnego zastrzyku.

Badanie wykazało, że myszy, które otrzymywały te plastry z lekiem, miały 20-procentowy spadek zawartości tłuszczu po stronie ich ciała, w którym zastosowano plaster. Ich poziom glukozy we krwi był również niższy niż u myszy otyłych, które nie otrzymywały łatek. Plastry poprawiały również metabolizm myszy, które nie były otyłe.

Naukowcy mają nadzieję, że te sprytne małe plastry mogą być używane w przyszłości jako bezpieczny i skuteczny sposób leczenia otyłości i zaburzeń metabolicznych, takich jak cukrzyca. Mają one również potencjał jako mniej inwazyjna alternatywa dla liposukcji.

Okej fajnie, brzmi świetnie. Daj mi sto takich plastrów i pozwól mi je sobie przykleić! Z wyjątkiem tego, że plaster nie został jeszcze przetestowany u ludzi, więc będziemy musieli na to poczekać. Na razie, myślę, że naszym najlepszym sposobem na zrzucenie tych kilku niechcianych kilogramów jest ćwiczenie, połączone ze zdrową i zrównoważoną dietą.

Ale jeśli plaster jest opracowany dla ludzi, spróbujecie go? Daj mi znać, co myślisz poniżej!