Moda w sporcie – bycie fit jest modne

Sport i moda dla wielu osób to dwie wykluczające się kwestie. Jednak nie musi tak być. Osoby, które trenują chcą wyglądać dobrze i jednocześnie czuć się wygodnie. W związku z tym domy mody coraz chętniej projektują ubrania dla ludzi aktywnych fizycznie. Ich zadaniem jest podkreślenie szczupłej sylwetki i pięknej figury wysportowanej osoby oraz oczywiście mają w pewien sposób pomóc podczas treningu. Jednak moda na bycie fit to nie tylko piękne ubrania, ale także przekłada się to na modne diety i treningi. Co jakiś czas słyszy się o kolejnej cudownej diecie jak np. ta bezglutenowa. W tym artykule jednak skupimy się na modzie w treningach i sporcie.

CrossFit – nowa moda w sporcie

moda na szczupłą sylwetkęCelem CrossFitu jest program fitness nastawiony na kompleksowy, ogólny i wszechstronny rozwój. Staraliśmy się stworzyć program, który najlepiej przygotowuje osoby na każde fizyczne przypadkowe zdarzenie. Nie tylko dla przypadkowej, ale i nieprzewidywalne. W skrócie, naszą specjalnością jest nie specjalizowanie się. Innymi słowy, Cross jest kombinacją lekkoatletyki, gimnastyki i ciężarów w jednym programie unikalnego treningu. Niektóre dni mają być zorientowane na moc, co dostaje zmęczony, i tu i tam będzie bolało, podczas gdy inni wolą test wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego. Choć może brzmi to trochę chaotycznie, mamy kompletny plan z doskonałym celem, aby być zdrowym i szczupłym. Każde zajęcia crossfitowe odbywają się z pełną obsługą od 2 do 11 członków. Dobry trener będzie mieć oko na Ciebie i cię pouczyć, aby uczynić każdy ruch, dobrze i bezpiecznie. Jeśli jesteś nadal zainteresowany musisz wiedzieć o jeszcze jednym szczególe. Z racji tego, że ten sport jest nowością firmy z odzieżą sportową prześcigają się w produkowaniu koszulek, spodni i różnych gadżetów dla sportowców. Dzięki temu sportowi osiągniesz swój cel jaki sobie postawisz.

Moda na kettlebell

Kettlebell jest instrumentem Kulturystyki tradycyjnego „old school”, pierwotnie z carskiej Rosji, rosyjski Girja – żeliwne kule podobne do takich kul z płaskim dnem i uchem. Pierwsza wzmianka o ćwiczenia z Girjou pochodzi od rosyjskich słownikach z początku XVIII wieku. W innych kulturach, podobny sprzęt kettlebell napotkał kilka wieków wcześniej, jak chociażby w Chinach. Kettlebell, w porównaniu do chińskich obciążeń – zwłaszcza ich większych i cięższych odmian – ma okrągły kształt a przedramienia i ramienia są uwięzieni w pozycji zgiętej (tzw. clean czyli czysty).  Ten rodzaj ciężaru sprawia, że ludzie, którzy go ćwiczą potrzebują odpowiedniej jakości ubrania. Moda sportowa weszła na zupełnie nowy poziom. Nie chodzi już tylko o to, aby było wygodnie. Ubrania sportowe są teraz również po to, aby twoja sylwetką wyglądała na szczuplejszą oraz pomagała podczas treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *