Moda w sporcie – bycie fit jest modne

Sport i moda dla wielu osób to dwie wykluczające się kwestie. Jednak nie musi tak być. Osoby, które trenują chcą wyglądać dobrze i jednocześnie czuć się wygodnie. W związku z tym domy mody coraz chętniej projektują ubrania dla ludzi aktywnych fizycznie. Ich zadaniem jest podkreślenie szczupłej sylwetki i pięknej figury wysportowanej osoby oraz oczywiście mają w pewien sposób pomóc podczas treningu. Jednak moda na bycie fit to nie tylko piękne ubrania, ale także przekłada się to na modne diety i treningi. Co jakiś czas słyszy się o kolejnej cudownej diecie jak np. ta bezglutenowa. W tym artykule jednak skupimy się na modzie w treningach i sporcie.

CrossFit – nowa moda w sporcie

moda na szczupłą sylwetkęCelem CrossFitu jest program fitness nastawiony na kompleksowy, ogólny i wszechstronny rozwój. Staraliśmy się stworzyć program, który najlepiej przygotowuje osoby na każde fizyczne przypadkowe zdarzenie. Nie tylko dla przypadkowej, ale i nieprzewidywalne. W skrócie, naszą specjalnością jest nie specjalizowanie się. Innymi słowy, Cross jest kombinacją lekkoatletyki, gimnastyki i ciężarów w jednym programie unikalnego treningu. Niektóre dni mają być zorientowane na moc, co dostaje zmęczony, i tu i tam będzie bolało, podczas gdy inni wolą test wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego. Choć może brzmi to trochę chaotycznie, mamy kompletny plan z doskonałym celem, aby być zdrowym i szczupłym. Każde zajęcia crossfitowe odbywają się z pełną obsługą od 2 do 11 członków. Dobry trener będzie mieć oko na Ciebie i cię pouczyć, aby uczynić każdy ruch, dobrze i bezpiecznie. Jeśli jesteś nadal zainteresowany musisz wiedzieć o jeszcze jednym szczególe. Z racji tego, że ten sport jest nowością firmy z odzieżą sportową prześcigają się w produkowaniu koszulek, spodni i różnych gadżetów dla sportowców. Dzięki temu sportowi osiągniesz swój cel jaki sobie postawisz.

Moda na kettlebell

Kettlebell jest instrumentem Kulturystyki tradycyjnego „old school”, pierwotnie z carskiej Rosji, rosyjski Girja – żeliwne kule podobne do takich kul z płaskim dnem i uchem. Pierwsza wzmianka o ćwiczenia z Girjou pochodzi od rosyjskich słownikach z początku XVIII wieku. W innych kulturach, podobny sprzęt kettlebell napotkał kilka wieków wcześniej, jak chociażby w Chinach. Kettlebell, w porównaniu do chińskich obciążeń – zwłaszcza ich większych i cięższych odmian – ma okrągły kształt a przedramienia i ramienia są uwięzieni w pozycji zgiętej (tzw. clean czyli czysty).  Ten rodzaj ciężaru sprawia, że ludzie, którzy go ćwiczą potrzebują odpowiedniej jakości ubrania. Moda sportowa weszła na zupełnie nowy poziom. Nie chodzi już tylko o to, aby było wygodnie. Ubrania sportowe są teraz również po to, aby twoja sylwetką wyglądała na szczuplejszą oraz pomagała podczas treningu.